Nejlepší sluchadlo pro vás je takové, se kterým se budete cítit pohodlně a vyhovuje vašemu životnímu stylu.

Výběr naslouchátek pro aktivní životní styl.

Dnes jsou na trhu stovky sluchadel, které jsou pohodlné, téměř neviditelné a nabízejí vysokou věrnou kvalitu zvuku. Existují dokonce i naslouchátka s prodlouženým opotřebením, která necháte na delší dobu, a naslouchátka, která se bezdrátově připojí k vaší televizi prostřednictvím smartphonu a promění vaše sluchadla na sluchátka.

Styly sluchadel zahrnují tradiční a mini za ucho (BTE), přijímač v uchu (ITE) a přijímač v kanálu (ITC) nebo přijímač v kanálu (RIC), přijímač v uchu (RITE) nebo přijímač zcela v kanálu (CIC).

Které sluchadlo je pro vás to pravé? Můžeme vám pomoci vybrat sluchadla, která odpovídají prostředí, ve kterém trávíte čas, svému životnímu stylu a vašemu rozpočtu. Přizpůsobíme, upravíme a naprogramujeme vaše sluchadla pro nejlepší možný sluch. Správná naslouchátka mohou změnit váš život.

Dohodněte si schůzku, abyste si nechali otestovat svůj sluch a promluvte si o tom, které sluchové řešení je pro vás dnes vhodné.

Jak naslouchadla fungují

Jak fungují sluchadla.
Naslouchadla používají ke shromažďování zvuků malé mikrofony. Obsahují také počítačový čip, který převádí příchozí zvuk, poté jej analyzuje a upravuje podle vaší ztráty sluchu. Zvukové signály uslyšíte prostřednictvím miniaturních reproduktorů v uších.

To, které sluchadlo je pro vás to pravé, závisí na závažnosti vaší ztráty sluchu, prostředí, kde chcete slyšet lépe, jak aktivní chcete být a technologii, kterou pohodlně používáte.

Výběr naslouchátek

Při vašem hodnocení sluchu s vámi promluvíme, abychom zjistili, jaký typ sluchového problému máte. Zeptáme se vás na otázky týkající se nástupu vaší ztráty sluchu a na to, zda máte tinnitus (zvonění v uších) nebo závratě. Také otestujeme váš sluch.

Na základě vašich odpovědí a výsledků testů vás naši vysoce vyškolení odborníci na sluch mohou poslat k lékaři k vyšetření a možné léčbě. Můžeme doporučit sluchadla, pokud testování odhalí senzorineurální ztrátu sluchu, což naznačuje poškození vnitřního ucha (kochle) nebo nervů, které vedou z kochle do mozku.

Hodnocení naslouchátek

Dnes jsou k dispozici stovky sluchadel. Náš vysoce vyškolený personál použije informace z vaší anamnézy a audiologického vyhodnocení, aby vám pomohl zúžit výběr.

Které sluchadla koupit? Uděláte konečné rozhodnutí.

Nasazení naslouchátek

Během nasazení sluchadla naprogramujeme zařízení tak, aby vyhovovalo vašim konkrétním potřebám. Dáme vám pokyny, jak si naslouchadla nasadit a vyjmout, jak vyměnit baterie a jak se o zařízení starat a čistit je.

Rovněž přezkoumáme, jak váš životní styl ovlivňuje fungování sluchadel a jak maximálně těžit z nošení sluchadel.

Jedno sluchadlo vs. dvě sluchadla

Máte dvě uši, protože potřebujete dvě uši. Pokud máte v každém uchu ztrátu sluchu, kterou lze snížit pomocí sluchadel, měli byste nosit dva sluchadla.

Nošení sluchadel v každém uchu:

  • vylepšete svoji schopnost slyšet v hlučných nastaveních
  • vám umožní určit, odkud zvuky vycházejí
  • zlepšit svou schopnost porozumět řeči, a to i na dálku
  • vám pomůže slyšet jemné zvuky na nižších úrovních
  • a dát zvuku plnější kvalitu.

Které značky sluchadel jsou nejlepší?

Strávili jsme roky výběrem několika výrobců sluchadel, o kterých víme ze zkušeností, že jsou krémem plodiny. Proč nosíme jen to nejlepší? Protože vám chceme pomoci skutečně získat ze života více.

Zavolejte nám a získejte demo zdarma a zjistěte, který typ a značka naslouchátek je pro vás to pravé.

Proč čekat? Nemusíte žít se ztrátou sluchu

Proč čekat? Nemusíte žít se ztrátou sluchu

Nosit naslouchátka

Naslouchadla fungují velmi dobře, když jsou namontována a upravena podle vašich představ. Proto je důležité přijít k nám pro profesionální služby. Naslouchadla by měla pohodlně sedět a vhodně zesilovat zvuk. Pokud vaše sluchadla nedosahují, vraťte nám je okamžitě. Rádi je upravíme za vás.

Naslouchadla mohou dramaticky zlepšit váš sluch, ale neposkytují „dokonalý“ sluch. Sluchadlo je přesně to, co říká - je to „pomůcka“, která vám pomůže lépe slyšet. Naše odborné znalosti a váš přístup jsou klíčem k vašemu lepšímu sluchu.

Ztráta sluchu se obvykle vyvíjí po mnoho let. Opětovné seznámení se se zvuky při používání sluchadel bude vyžadovat určitou praxi. Váš mozek bude potřebovat čas, aby se přizpůsobil zvukům, které vaše sluchadla pomáhají poskytovat. Snažte se být frustrovaní. Jsme tu, abychom vám pomohli s tímto procesem.

S našimi pacienty zacházíme jako s vlastní rodinou, protože si uvědomujeme, že dobrý sluch je důležitý ve všech vašich vztazích!

Podívejte se na další recenze a zjistěte, jak naši pacienti vnímají naši službu.

Zvyknutí si na sluchadla

Možná budete potřebovat jen několik dní, než se přizpůsobíte svým novým sluchadlům, ale většině našich pacientů to trvá několik týdnů nebo dokonce několik měsíců. Obecně platí, že čím větší ztráta sluchu a čím déle je přítomna, tím obtížnější bude přechod na používání sluchadel. V Centru sluchadel ABC jsme jedinečně vyškoleni, abychom poskytovali rehabilitační programy, které byste měli mít, když vás vybavíme sluchadly.

Čím déle žijete se ztrátou sluchu, tím obtížnější je přizpůsobit se používání sluchadel. Chceme, aby byl proces přechodu co nejplynulejší. Zavolejte nám ještě dnes.

Hluk v pozadí

Restaurace si povídají. Silniční doprava. Kakofonie foukačů listí, zatímco se snažíte užít si svůj dvorek v krásný podzimní den. Hluk v pozadí je problémem pro všechny, ať už používáte sluchadla nebo ne. Neexistuje způsob, jak by sluchadlo mohlo zcela eliminovat zvuky, které nechcete slyšet. Dobré zprávy? Nyní jsou k dispozici sluchadla, která zesilují zvuky, které chcete slyšet, a minimalizují některé nežádoucí zvuky.

Výzkum, který odhaluje, že duální mikrofony účinně snižují hluk pozadí u mnoha lidí s určitými typy ztráty sluchu. Pomůžeme vám určit nejlepší možnosti obvodů a mikrofonů pro vaše ztráty sluchu a komunikační potřeby.

Nejlepší a nejúčinnější způsob, jak snížit hluk pozadí, je použití pomocných poslechových zařízení, jako je technologie FM. Zeptejte se nás, jak může tato technologie pracovat s vaším sluchadlem a zlepšit tak vaši schopnost slyšet v obtížných poslechových situacích.

Náklady na sluchadla

Kolik byste měli platit za sluchadla?

Kolik investovat do sluchadel může záviset na vašem životním stylu. Pokud žijete sami v lese, zřídka mluvíte po telefonu, nikdy neposloucháte rádio nebo se nedíváte na televizi a jen zřídka se vydáte ven, pak bude používání sluchadel pravděpodobně nízké. V takovém případě nemá smysl rozhodnout se pro sluchadla „nejvyšší police“.

Na druhou stranu, pokud trávíte čas na schůzkách v práci, rádi sledujete televizi, telefonujete nebo posloucháte zprávy v rádiu a rádi se bavíte s přáteli a rodinou, vaše využití bude vysoké, i když žiješ sám. Ve skutečnosti budete své sluchadla pravděpodobně nosit po dobu 12 až 16 hodin denně. Budete potřebovat sluchadla, která trvale fungují dobře.

V takovém případě je platba za vysoce kvalitní sluchadla dobrou investicí do kvality vašeho života, do vaší schopnosti zůstat ve spojení a dobře komunikovat.

Cena a hodnota naslouchátek

Cena a hodnota jsou dvě různé věci. Udělejte si seznam, kolikrát každý den a týden byste mohli mít prospěch z používání sluchadel. Existují situace, kdy by vám jasnější sluch pomohl více si užívat života? Podívejte se na svůj seznam a odhadněte, co by vám za den stálo být aktivní součástí konverzace. To je pro vás hodnota nošení sluchadel - a výběru jednoho typu proti druhému.

Co určuje cenu sluchadel?

Funkce a funkce: Čím více funkcí chcete a čím vyšší výkon chcete, tím více za sluchadla zaplatíte. Téměř neviditelná sluchadla, která dobře fungují v širokém spektru naslouchacích prostředí a jsou určena pro někoho s aktivním životním stylem, budou pravděpodobně nákladnější (a budou fungovat lépe) než menší modely.

Stejně jako jakákoli jiná technologie závisí cena vašeho sluchadla na zvolených funkcích a co je důležitější na tom, co vám váš odborník na sluch naslouchá. Čím více funkcí obdržíte, tím více sluchadel bude stát. Například pokud žijete velmi aktivním životním stylem, můžeme vám doporučit duální mikrofony, které vám pomohou lépe slyšet v hlučném prostředí. Naši pacienti jsou s touto funkcí obvykle velmi spokojeni.

Všechna naslouchátka jsou dodávána s úpravou nebo zkušebním obdobím, obvykle 30 dnů od data nákupu. Během této doby nás můžete navštívit ohledně jakýchkoli nezbytných problémů s montáží. Pokud z jakéhokoli důvodu nejste spokojeni, můžete sluchadla během zkušebního období vrátit za vrácení peněz minus malý poplatek za vybavení / doplnění zásob.

Vztahuje se pojištění na sluchadla?

Zdravotní pojišťovny obecně sluchové pomůcky nepokrývají. Diagnostická hodnocení jsou však pokryta, pokud jim lékař nařídí, aby jim pomohli s vypracováním léčebného plánu.

Podobně Medicare nepokrývá sluchadla pro dospělé. Ale Medicare pokryje náklady na kostní naslouchací pomůcku (BAHA), speciální typ naslouchacího zařízení, pokud budou splněny jiné zásady krytí, protože Medicare prohlásil BAHA za „protetické zařízení“ a nikoli naslouchátko.

U způsobilých dětí a mladých dospělých ve věku do 21 let zaplatí Medicaid za diagnostiku a léčbu ztráty sluchu, včetně sluchadel, v rámci služby včasného a pravidelného screeningu, diagnostiky a léčby (EPSDT). Děti mohou být rovněž hrazeny z programu včasné intervence jejich státu nebo ze Státního programu zdravotního pojištění dětí (SCHIP).

Pokud potřebujete pomoc s placením sluchadla, některé neziskové organizace poskytují finanční pomoc, zatímco jiné vám mohou pomoci s používáním nebo repasováním sluchadel.

Proč čekat?

Nemusíte žít se ztrátou sluchu

Proč čekat?

Nemusíte žít se ztrátou sluchu

Proč čekat? Nemusíte žít se ztrátou sluchu.