Máte ztrátu sluchu?

Platí pro vás některá z těchto možností?

  • Mám potíže pochopit, co lidé říkají.
  • Často žádám lidi, aby se opakovali.
  • Mám potíže s porozuměním konverzacím, když je v pozadí hluk, například v restauraci nebo na rušném pracovišti.
  • Vyhýbám se sociálním situacím, protože mám problém sledovat rozhovor.
  • Zapnu televizi a rádio na úrovně, které mi ostatní říkají nahlas.
  • V uších mi často zvoní.
  • Slyším na jedno ucho lépe než druhé.
  • Bylo mi řečeno, že mám sluchový problém.

Pokud jste odpověděli ano na více než jeden z výše uvedených bodů, můžete mít ztrátu sluchu. Nedovolte, aby vám problémy s komunikací, jako jsou tyto, bránily užívat si života naplno. Zavolejte nám a naplánujte si hodnocení sluchu.

Je ztráta sluchu léčitelná?

Ztráta sluchu je záludná. Obvykle se to děje tak pomalu a postupně, že si možná myslíte, že jsou to oni, ne vy. Mezitím můžete přijít o konverzace a připojení. Lidé mohou znít tlumeně, jako by mluvili přes ručník. Sledování filmů, zpráv a televizních programů může být obtížnější.

Dobré zprávy? Většina ztrát sluchu je mírná a léčitelná. Není důvod to tvrdě řešit nebo se cítit opomenutý, když byste mohli mít ze života víc.

Kolik lidí trpí ztrátou sluchu?

Kolik lidí má ztrátu sluchu?

Ztráta sluchu je častější, než si myslíte. Odhaduje se, že 48 milionů Američanů trpí ztrátou sluchu, včetně jednoho ze šesti baby boomu. Hluk, cukrovka nebo jiné faktory mohou způsobit ztrátu sluchu. Ale nejčastěji je to prostě důsledek stárnutí.

Samozřejmě nemůžete zastavit hodiny. Ale můžete léčit ztrátu sluchu. Se správným plánem léčby sluchu a sluchadlem budete schopni zvýšit hlasitost všeho. Můžete přestat žádat lidi, aby se opakovali. Můžete vypnout televizi, aby to neslyšeli ani vaši sousedé. Díky léčbě se budete moci účastnit aktivit, které vás baví, a znovu žít naplno.

S našimi pacienty zacházíme jako s vlastní rodinou, protože si uvědomujeme, že dobrý sluch je důležitý ve všech vašich vztazích!

Podívejte se na další recenze a zjistěte, jak naši pacienti vnímají naši službu.

Jak funguje ucho

Jak funguje ucho?

Sluch zahrnuje týmovou práci mezi ušima a mozkem. Slyšení začíná, když zvukové vlny proniknou do vašeho vnějšího ucha (část viditelná na vnější straně hlavy). Vlny procházejí vaším zvukovodem, trubkovitým průchodem lemovaným drobnými chloupky a malými žlázami, které produkují ušní maz do středního ucha.

Střední ucho má tři malé kosti, často označované jako kladivo, kovadlina a třmen a ušní bubínek. Střední ucho má důležitou práci: zesílit zvuk. Pokud dojde k narušení některé části středního ucha, může dojít k významné ztrátě sluchu.

Slyšení: Vnitřní příběh

Když zvukové vlny, jako je cvrlikání ptáků ve vaší zahradě, cestují do středního ucha a udeří vás do bubínku, bubínek vibruje a zase pohybuje kladivem (malá kost má tvar kladiva). Kladivo pohybuje kovadlinou, která pohybuje třmenem a přenáší vibrace do vašeho vnitřního ucha.

Jak funguje ucho - porozumění ztrátě sluchu.

Vaše vnitřní ucho se skládá z kochle (malá hlemýžďovitá struktura) a sluchového nervu, který přenáší informace mezi kochleou a mozkem. S pomocí drobných vláskových buněk sluchový nerv převádí zvukové vlny na nervové impulsy, které putují do vašeho mozku. Váš mozek interpretuje zvuk, takže jej „slyšíte“ jako cvrlikání ptáků, hlas nebo hudbu. Celkově řečeno, sluch je úžasný proces, který se děje ve zlomku sekundy.

Některé léky, nemoci, hluk nebo prostě stárnutí mohou vlasové buňky poškodit. Jakmile tyto vláskové buňky zmizí, nemůžete pomocí Rogaine dorůst. Ale sluchadla mohou kompenzovat.

Pokud trpíte ztrátou sluchu, jsme tu, abychom vám pomohli. Můžeme určit, co nefunguje, jak by mělo být. Vysvětlíme vaše možnosti a pomůžeme vám vybrat nejlepší řešení pro vaše sluchové potřeby a váš životní styl.

Proč čekat?

Nemusíte žít se ztrátou sluchu

Proč čekat?

Nemusíte žít se ztrátou sluchu

Proč čekat? Nemusíte žít se ztrátou sluchu.