Co dělat, když má milovaný ztrátu sluchu

Být kolem lidí se ztrátou sluchu může být frustrující.

Ztráta sluchu zatěžuje vztahy, zvláště když víte, že lepší sluch by mohl zlepšit kvalitu života vašeho milovaného člověka.

Neošetřená ztráta sluchu je také těžké být svědkem. Ti, kteří mají ztrátu sluchu, mohou ztratit sebevědomí, společensky se stáhnout, být izolovaní nebo dokonce depresivní. V závislosti na příčině ztráty sluchu může být ovlivněna rovnováha člověka. Je také snadné zaměnit ztrátu sluchu za ztrátu paměti nebo demenci.

Přimět milovaného člověka k řešení ztráty sluchu není vždy snadné . (Napadají slova tvrdohlavá a hrdost?) Ale je to správná věc.

Pomohli jsme dotčeným rodinným příslušníkům a přátelům, stejně jako vy, kteří se chtějí podělit o dar lepšího sluchu. Pomůžeme vám vědět, co máte říkat a dělat. Nečekejte na pomoc někomu, kdo trpí příznaky, jako jsou tyto. Buď proaktivní. Zavolejte nám ještě dnes!

Jak můžete pomoci?

Diskutujte o ztrátě sluchu se svým blízkým.

Podělte se s nimi o své obavy ohledně jejich sluchu . Buďte taktní a uvědomte si, že je normální, že se lidé se ztrátou sluchu stanou defenzivními. Nikdo rád přiznává, že možná potřebuje sluchadla.

Vyzvěte svého blízkého, aby si nechal udělat test sluchu

Povzbuďte je, aby si nechali udělat test sluchu, ale nedělejte si o tom spory. Uveďte to a poté přejděte k dalšímu kroku.

Naplánujte si test sluchu

Zavolejte a naplánujte si schůzku s námi. Dejte svému milovanému vědět, že jste to udělali pro něj. Většina lidí si váží vašeho zájmu a bude s námi mluvit a absolvovat test sluchu.

Výsledky testu sluchu

Buďte optimističtí. Jeden z 20 rozhodně odmítne podstoupit test sluchu. Pokud je to váš případ, připomeňte jim, že pokud navštíví audiologa a test sluchu ukáže, že nemají ztrátu sluchu, byla by to dobrá zpráva!

Stále potřebujete pomoc?

Promluvte si s námi o tom, jak tyto konverzace vést.

Stále potřebujete pomoc?

Promluvte si s námi o tom, jak tyto konverzace vést.

Proč čekat? Nemusíte žít se ztrátou sluchu.