Snadné způsoby, jak zabránit ztrátě sluchu, než bude příliš pozdě

ochrana sluchu

Stejně jako se snažíte zůstat zdraví cvičením a správným stravováním nebo nosením helmy, pokud jezdíte na kole nebo na lyžích, vyplatí se chránit se před ztrátou sluchu a sluchovými problémy . Hluk na pracovišti, jako jsou hlasité stroje nebo motory, může způsobit ztrátu sluchu způsobenou hlukem.

Čím hlasitější je zvuk, tím kratší doba trvá poškození sluchu. Například bez řádné ochrany sluchu může být používání motorové pily pouhé dvě minuty nebezpečné pro váš sluch.

Které zvuky jsou pro vaše uši nebezpečné?

Nebezpečné zvuky, které mohou způsobit ztrátu sluchu

Zvuky průmyslového pracoviště, střelba, hudba a další běžné každodenní zvuky, které jsou hlasitější než 85 decibelů (dB), mohou způsobit trvalou ztrátu sluchu. Jak hlasitý je 85 dB?

Podívejte se na tato hodnocení decibelů a přípustné doby expozice poskytované Národním institutem pro bezpečnost a ochranu zdraví při práci a Centry pro kontrolu a prevenci nemocí (NIOSH / CDC).

Intenzity běžných zvuků v decibelech

Zvuky Intenzity Přípustná doba expozice
Městský provoz uvnitř auta 85 dB 8 hodin
Buldozer 88 dB 4 hodiny
Jazzový koncert 91 dB 2 hodiny
Sekačka na trávu 94 dB 1 hodina
Noční klub 97 dB 30 minut
Ambulance siréna, uvnitř okna řidiče dolů 100 dB 15 minut
Rockový koncert, foukač listů 115 dB 30 sekund

Úplný seznam více než 1700 zvuků a jejich odpovídajících úrovní decibelů najdete v tomto seznamu pokynů pro dobu expozice od Dangerous Decibels.

Ztráta sluchu z povolání

Jak můžete zabránit ztrátě sluchu na pracovišti

Podle NIOSH je přibližně 22 milionů amerických pracovníků vystaveno nebezpečným úrovním hluku při práci, což ročně vynakládá odhadem 242 milionů dolarů na náhradu škody pracovníkům kvůli poškození sluchu. NIOSH doporučuje, aby expozice pracovníků hluku byla řízena pod určitou úroveň, aby se minimalizovala ztráta sluchu způsobená pracovním hlukem.

Hlasité a stálé zvuky po celý den v práci mohou způsobit dlouhodobé problémy se sluchem. Extrémní náhlý hluk praskne hlasitěji než 90 decibelů, jako je střelba, průmyslové zvuky, zpracování dřeva, motocykly, hlasitá hudba a motorové trávníkové vybavení, jsou pro sluch škodlivější než pravidelné a dlouhodobé vystavení mírnějšímu hluku po delší dobu.

NIOSH doporučuje program prevence ztráty sluchu, který zahrnuje používání zařízení na ochranu sluchu, pravidelné testy sluchu a vzdělávání zaměstnanců spolu s administrativními kontrolami, které zahrnují přesné vedení záznamů, hodnocení a audity.

Ochrana sluchu pro lovce a rekreační střelce.

Jaká ochrana sluchu funguje pro lovce a rekreační střelce?

Zhruba 50 procent všech rekreačních střelců může trpět určitým stupněm ztráty sluchu. Většina střelby přesahuje 130 decibelů. Abyste předešli ztrátě sluchu a trvalému poškození sluchu, používejte spolehlivou ochranu sluchu.

Jako lovec musíte být schopni slyšet velmi jemné zvuky a přitom si chránit uši před špičkovými úrovněmi hluku při výstřelu z brokovnice. Lovci naštěstí mají mnoho možností ochrany sluchu, včetně ušních ucpávek do uší nebo ušních chráničů sluchu a zařízení, která poskytují zesílení a tlumí zvuky střelby.

Elektronické špunty do uší vylepšují zvuky kolem vás. Můžete například slyšet pohyb hry, ale také snížit impulzní zvuky (například střelbu) na bezpečnou úroveň. To pomáhá předcházet poškození sluchu. Elektronické špunty do uší jsou k dispozici v zakázkových formách i ve standardních, levnějších alternativách.

Ochrana sluchu pro donucovací orgány

Když donucovací orgány potřebují ochranu sluchu

Pokud se podílíte na vymáhání práva, víte, jak důležité je vaše slyšení pro efektivní výkon vaší práce. Možná jste také zažili situaci, kdy střelba ze zbraně dočasně snížila vaši schopnost slyšet. A pokud se tak již nestalo, může dojít k budoucí situaci, kdy bude váš partner nebo člen vašeho týmu nucen střílet ze své zbraně v těsné blízkosti nebo ve stísněném prostoru. Potenciální poškození sluchu může být vážné a způsobit nevratnou ztrátu sluchu.

Ochrana sluchu pro hudebníky

Jak si mohou hudebníci chránit sluch

Profesionální hudebníci pracují v prostředí s vysokým decibelem, které může způsobit ztrátu sluchu, tinnitus, přecitlivělost na zvuk a zkreslení zvuku.

Tradiční špunty do uší pro profesionálního hudebníka nebudou fungovat, protože snižují zvuk tlumením nízkých až středních frekvencí. Místo toho hledejte vlastní ušní formy hudebníků. Jsou k dispozici k ochraně uší hudebníků před hlasitými zvuky bez zkreslení toho, co slyší. Existuje také řada „monitorů do uší“ a dalších produktů, které zvýší zážitek z hudby a ochrání vaše uši, ať už jste seriózní hudebník nebo jen hudební nadšenec.

Proč čekat?

Nemusíte žít se ztrátou sluchu

Proč čekat?

Nemusíte žít se ztrátou sluchu

Proč čekat? Nemusíte žít se ztrátou sluchu.