Správa tinnitu v Praze

Slyšíte v uších zvonění, řev, cvakání nebo syčení?

Slyšíte to často nebo pořád?

Trápí vás zvuk hodně?

Pokud jste na některou z těchto otázek odpověděli ano, můžete mít tinnitus (tin-NY-tus). Tinnitus způsobuje trvalé zvonění, spěch nebo bzučení v uších. Nezpůsobí to hluchotu, ale může to ovlivnit vaše každodenní činnosti.

Správa tinnitu může utišit hluk v uších a může být pro vás to pravé. Naši odborníci vám mohou doporučit nejlepší léčbu. Naším cílem je ve spolupráci s vámi tento stav zmírnit.

Co způsobuje tinnitus?

Tinnitus je běžný. Zhruba 50 milionů Američanů má tinnitus, což je příznak spojený s mnoha formami sluchu nebo jinými zdravotními problémy. Tinnitus je obvykle způsoben:

  • Ztráta sluchu: Většina lidí s tinnitem má také určitý druh ztráty sluchu.
  • Hlasitý hluk: Vystavení hlasitému hluku může způsobit trvalou ztrátu sluchu a tinnitus. Pokračující expozice může tinnitus a ztrátu sluchu zhoršit.
  • Léky: Více než 200 léků, včetně aspirinu, může způsobit tinnitus. Pokud máte tinnitus a užíváte léky, zeptejte se svého lékaře nebo lékárníka, zda může být příčinou váš lék.
  • Další potenciální příčiny: Alergie, nádory a problémy v srdci a cévách, čelisti a krku mohou způsobit tinnitus.

Správa tinnitu funguje! Není žádný důvod vydržet tento nepříjemný zvukový efekt. Promluvte si s námi a ukončete zvonění v uších.

Co mám dělat, když mám Tinnitus?

Prvním krokem je zavolat nám a naplánovat návštěvu u některého z našich audiologů. Pečlivá historie a audiometrické testování určí nejpravděpodobnější příčiny a nejlepší léčbu vašeho tinnitu.

Za tinnitem mohou být další zdravotní problémy. Je důležité vyloučit cokoli jiného, ​​co by mohlo ovlivnit vaše celkové zdraví. K dokončení diagnostiky můžete být předáni k lékaři ušní, nosní a krční (ORL).

Jak se vyhnout zhoršení vašeho tinnitu

Vyvarujte se všeho, co může zvýšit zvonění v uších, jako je kouření, alkohol a hlasitý zvuk. Pokud jste stavební dělník, pracovník letiště, lovec nebo jste pravidelně vystaveni silnému hluku doma nebo v práci, noste ušní ucpávky nebo speciální chrániče sluchu, které chrání váš sluch.

Pokud je pro vás těžké slyšet tinnitus, postavte se svým přátelům a rodině, když mluví. Vidět jejich výrazy vám může pomoci lépe jim porozumět. Požádejte lidi, aby mluvili hlasitěji, ale nekřičeli. Také jim řekněte, že nemusí mluvit pomalu, jasněji.

Promluvte si s námi a ukončete zvonění v uších.

S našimi pacienty zacházíme jako s vlastní rodinou, protože si uvědomujeme, že dobrý sluch je důležitý ve všech vašich vztazích!

Podívejte se na další recenze a zjistěte, jak naši pacienti vnímají naši službu.

Který typ řízení tinnitu použít

Pečlivý přehled historie vašeho zdraví spolu s audiometrickým testováním určí, která z následujících možností je správná:

  • Naslouchadla: Naslouchadla mohou zlepšit sluch a maskovat nebo zakrýt tinnitus. U většiny pacientů s tinnitem mohou poskytnout částečnou nebo úplnou úlevu.
  • Maskers: Tato malá elektronická zařízení, která vypadají jako sluchadla, jsou vyladěna tak, aby generovala zvuk, který maskuje nebo zakrývá tinnitus.
  • Alergická léčba: Alergie mohou zhoršit tinnitus. Pokud máte pozitivní test na alergie, léčba může snížit zvonění v uších a poskytnout vám velkou energii.

Promluvte si s námi a ukončete zvonění v uších.

Proč čekat? Nemusíte žít se ztrátou sluchu.