Dobré zprávy! Technologie naslouchadel rychle postupuje.

K dispozici je mnoho typů sluchadel - od zcela neviditelných pomůcek, které spočívají v zvukovodu, přes sluchadla přizpůsobená tak, aby se vešly do ucha, až po známá sluchadla za uchem. Existují dokonce i sluchadla, která bezdrátově streamují telefonní hovory a hudbu z vašeho iPhone a pomocná zařízení pro speciální sluchové potřeby.

Naslouchadla nemohou obnovit váš sluch. Mohou však zesílit zvuky a zlepšit tak váš sluch. Většina sluchadel je digitální. S malými mikrofony digitální sluchadla shromažďují zvuky z prostředí. Obsahují také malý počítačový čip se zesilovačem, který má velkou práci: převést zvuk na digitální kód.

Čip také analyzuje a upravuje zvuk na základě vaší ztráty sluchu, potřeb poslechu a úrovně zvuků kolem vás. Zesílené signály jsou poté převedeny zpět na zvukové vlny a dodávány do vašich uší prostřednictvím reproduktorů.

Naslouchadla se liší podle ceny, velikosti a zvláštních vlastností. Správná volba pro vás závisí také na vašich sluchových potřebách a vašem životním stylu. Nejlepší způsob, jak vybrat ten správný, je získat radu od místních odborníků na sluch. Zavolejte nám ještě dnes a promluvme si.

Nejlepší sluchadla

Tajemství nejnovějších sluchadel

Digitální revoluce udělala obrovský dopad na to, jak sluchadla vypadají, jak se cítí a jak fungují. Mohou být tak malé, že jsou prakticky neviditelné, takže vypadají „skvěle“, že je budete chtít předvést, a jsou tak přirozeně znějící, že napodobují způsob, jakým jste je slyšeli, než došlo ke ztrátě sluchu.

Existuje důvod, proč většina sluchadel, která se dnes prodávají, představuje digitální sluchadla. Kvalita zvuku je úžasná. Jakmile pár vyzkoušíte, uvidíte, proč jsou často tou nejlepší volbou.

Co dělá digitální naslouchadla herními měniči

Digitální sluchadla mohou působit na měkké zvuky jedním způsobem a na hlasité zvuky jiným způsobem. Čím pokročilejší je digitální čip, tím více pásem bude mít. Některá digitální sluchadla mají schopnost snižovat okolní zvuky, jako jsou běh motorů nebo řinčení nádobí.

Existuje tolik možností, které máte k dispozici! Existují čtyři základní technologické úrovně: ekonomická, základní, pokročilá a nejlepší. Každá úroveň nabízí digitální řešení sluchu na základě vaší úrovně ztráty sluchu, životního stylu a rozpočtu.

  • Duální mikrofony vám umožní lépe slyšet v hlučných situacích. Někteří dokonce dokážou identifikovat zdroj hluku a snížit jej!
  • Otevřená technologie, která udržuje zvukovod bez překážek, eliminuje efekt „mluvení v sudu“.
  • Zrušení zpětné vazby dělá právě to - ruší zpětnou vazbu, než ji uslyšíte jako otravné píšťalky.
  • Technologie handsfree se automaticky přizpůsobí vašemu poslechovému prostředí, ať už telefonujete, v davu nebo ve větrném prostředí.
  • Vaše digitální sluchadlo lze naprogramovat pomocí počítače tak, aby vyhovovalo vašim individuálním potřebám.
  • Bezdrátová technologie vám umožní poslouchat mobilní telefon, televizi a domácí telefon stereofonně, přímo prostřednictvím vašich sluchadel!

Proč čekat? Nemusíte žít se ztrátou sluchu

Proč čekat? Nemusíte žít se ztrátou sluchu

Co potřebujete vědět o konvenčních (analogových) sluchadlech

Konvenční analogové sluchadla jsou v zásadě zesilovače s manuálním ovládáním hlasitosti a ručním jemným laděním. Tyto sluchadla pomáhají při poslechu ve snadných, relativně klidných situacích, například během konverzace jeden na jednoho a poslechu televize, protože všechny zvuky jsou obvykle zesíleny přesně stejným způsobem. Tato technologie poskytuje omezenou flexibilitu, aby vyhovovala vašim individuálním potřebám.

Máte dotazy ohledně sluchadel? Zavolejte nám ještě dnes.

S našimi pacienty zacházíme jako s vlastní rodinou, protože si uvědomujeme, že dobrý sluch je důležitý ve všech vašich vztazích!

Podívejte se na další recenze a zjistěte, jak naši pacienti vnímají naši službu.

Proč jsou bezdrátová naslouchátka tak populární

Spárovaný s ručním zařízením, jako je váš smartphone, vás tento typ naslouchátka spojí přímo a bezdrátově se zdroji zvuku, které potřebujete slyšet, například s televizí.

Tato technologie snímá zvuk, který chcete slyšet, a tlumí další rušivé zvuky. Už žádné zvyšování hlasitosti v televizi; už žádné křičení do mobilního telefonu a už žádné ztracení věcí, které tě baví nejvíce.

Představte si, že sledujete televizi ze svého oblíbeného křesla. Vaše sluchadlo funguje dobře, dokud se děti před vámi neposadí a nezačne konverzovat, v kuchyni nezachytává pokrmy a sousedův basetový pes nezačne štěkat. S bezdrátovou technologií sluchadla můžete proříznout tento druh rušení hluku a naladit se na televizi.

Každý člověk je v dobrém smyslu jiný, což znamená, že zakoupená naslouchátka je třeba vybrat, přizpůsobit a naprogramovat podle vašich potřeb. Naše praxe to dokáže a pomůže vám lépe žít se správným naslouchátkem.

Který typ naslouchátek je pro vás vhodný?

Naslouchadla přicházejí v různých stylech. Zde je přehled primárních stylů spolu s našimi doporučeními.

BTE / sluchadla pro uši

Doporučeno pro: lidi všech věkových skupin a stupňů ztráty sluchu.

Sluchadla BTE jsou navržena tak, aby vašim uším poskytla neuvěřitelné zvýšení výkonu. Pouzdro z tvrdého plastu se vejde přímo za horní část ucha, kde ho snadno skryjí vaše vlasy. Vlastní tvarovka na uši je tvarována tak, aby přesně odpovídala konturám vašeho zvukovodu. Dodává se v různých barvách, včetně čiré, růžové a opálené, která ještě více snižuje viditelnost. Sluchadlo BTE má širokou škálu programovacích funkcí a možností, které lze přizpůsobit vašim sluchovým potřebám.

Otevřená naslouchátka

Doporučeno pro: mírnou až střední ztrátu sluchu.

Tento styl představuje sluchadlo BTE s tenkou trubicí. Nezapíná ucho a není zvenčí příliš vidět. Udržuje zvukovod otevřený, takže nízkofrekvenční zvuky mohou vstoupit do vašich uší přirozeně a zesílit nízkofrekvenční zvuky.

Sluchadla RIC / přijímač v kanálu nebo přijímač v uchu (RITE)

Doporučeno pro: mírnou až těžkou ztrátu sluchu.

Naše sluchadla RIC nebo RITE jsou ideální pro aktivní dospělé. Technologie směrového mikrofonu usnadňuje porozumění konverzacím v přeplněném prostředí díky detekci a zesílení cílového řečového signálu a snížení šumu pozadí. Viditelnost není problém. Můžete se účastnit obchodních jednání, večírků a dalších společenských akcí, aniž by někdo věděl, že máte naslouchadla. Malý kryt z tvrdého plastu na tomto zařízení můžete skrýt za ucho nebo pod vlasy. Ultratenký drát snímá zvuk a přenáší ho přímo do reproduktoru, který neviditelně zapadá do zvukovodu nebo do ucha. Sluchadlo RIC může být dodáváno s programovacími funkcemi, včetně cívky, automatického programování, ovládání hlasitosti nebo programování a výstražných signálů. Může také zahrnovat příslušenství, které aktivuje kompatibilitu Bluetooth.

ITE / Naslouchadla do uší

Doporučeno pro: osoby se zdravotním postižením nebo problémy s obratností, které mají mírnou až těžkou ztrátu sluchu.

Sluchadla ITE jsou skutečná sluchadla navržená na míru. Celé sluchadlo je tvarováno tak, aby odpovídalo konturám vašeho vnějšího ucha. Kryt z tvrdého plastu se tvaruje do přesného tvaru vašeho ucha, aby pohodlně seděl. K dispozici je také styl ITE, který vyplňuje pouze spodní část. ITE dělají skvělou práci při zesilování zvuku.

Do sluchadla ITE můžete přidat funkce, díky nimž bude bezproblémové, včetně telecoilu (funkce, která usnadňuje poslech, když mluvíte po telefonu), komunikace od ucha k uchu a automatického programování. Naslouchadla ITE mají různé barvy, které ladí s tónem vaší pokožky, včetně růžové, béžové, kakaové a hnědé.

ITC / Sluchadla na kanál a CIC / Sluchadla na kanál

Doporučeno pro: mírnou až středně těžkou ztrátu sluchu.

Naše sluchadla ITC a CIC jsou naše nejmenší a nejviditelnější výrobky na míru pro vlastní naslouchadla. Tato zesilovací zařízení zcela nebo částečně zapadají do zvukovodu. Pouzdro z tvrdého plastu ITC je malé a pohybuje se kdekoli mezi 1 až 3 cm. Je to tak malé! CIC jsou navrženy tak, aby se vešly ještě hlouběji do zvukovodu, což má za následek skutečně neviditelné uložení blíže k ušnímu bubnu. CIC přicházejí se standardními funkcemi a mohou mít schopnost bezdrátového připojení.

Naslouchadla s prodlouženým opotřebením

Doporučeno pro: mírnou až středně těžkou ztrátu sluchu.

Myslet neviditelně a téměř bez údržby! Tento styl naslouchátek kombinuje skrytí našich sluchadel v kanálu s maximálním pohodlím prodlouženého nošení. Tyto sluchadla můžete nosit 24 hodin denně po celé měsíce, aniž byste se museli starat o nabíjení nebo výměnu baterií. Těsná blízkost sluchadel k bubínku zajišťuje optimální zvuk a současně snižuje zkreslení a hluk pozadí.

Speciální funkce sluchadel

Mnoho našich zařízení je vybaveno speciálními programovacími funkcemi, včetně programů pro správu šumu, automatických úprav, komunikace od ucha k uchu, ovládacích prvků funkcí, směrových mikrofonů, bezdrátového ovládání bluetooth, hudebních programů a cívky. Tyto funkce usnadňují komunikaci. Funkce telecoil je také užitečná ve veřejných zařízeních se systémy indukční smyčky. Poraďte se s našimi sluchovými profesionály a určete, které funkce jsou pro vás nejlepší!

Jsou pomocným poslechovým zařízením řešením?

K dispozici je řada pomocných poslechových zařízení, která pomáhají lidem s výraznými sluchovými potřebami. Spadají do těchto obecných kategorií:
  • Pomocná poslechová zařízení (ALD) pomáhají zesilovat zvuky, které chcete slyšet, zejména tam, kde je velký hluk pozadí. K lepšímu slyšení určitých zvuků můžete použít ALD se sluchadlem nebo kochleárním implantátem.
  • Augmentativní a alternativní komunikační zařízení (AAC) pomáhají lidem s poruchami komunikace vyjádřit se. Tato zařízení se mohou pohybovat od jednoduché obrázkové desky po počítačový program, který syntetizuje řeč z textu.
  • Výstražná zařízení se připojují ke dveřnímu zvonku, telefonu nebo alarmu, který vydává hlasitý zvuk nebo blikající světlo, aby někomu se ztrátou sluchu oznámil, že se událost odehrává.
  • ALD obvykle používají mikrofon k zachycení zdroje zvuku poblíž jeho původu a bezdrátově jej vysílají přes přenos kmitočtové modulace (FM), přenos infračerveného záření (IR), indukce
Přenos smyčky (IL) nebo jiný způsob přenosu.

Systémy FM používají rádiové signály k přenosu zesílených zvuků až do vzdálenosti 300 stop. Jsou užitečné na mnoha veřejných místech, jako jsou učebny, kde instruktor nosí malý mikrofon připojený k vysílači a student poslouchá prostřednictvím opotřebovaného přijímače, který je naladěn na konkrétní frekvenci nebo kanál.

Infračervené systémy používají k přenosu zvuku infračervené světlo. Na rozdíl od systémů IL nebo FM nemůže signál IR systému procházet zdmi. Je to užitečné zejména v soudních síních, kde se často diskutuje o důvěrných informacích, a v budovách, kde mohou být problémem konkurenční signály, jako jsou učebny nebo kina. Infračervené systémy však nelze použít v prostředích s příliš mnoha konkurenčními zdroji světla, například venku nebo v silně osvětlených místnostech.

Osobní zesilovače jsou užitečné na místech, kde nejsou k dispozici ALD, nebo když sledujete televizi, jste venku nebo cestujete v autě. Osobní zesilovače o velikosti mobilního telefonu zvyšují hladinu zvuku a snižují hluk pozadí pro posluchače. Některé mají směrové mikrofony, které lze naklonit směrem k reproduktoru nebo jinému zdroji zvuku. Stejně jako u jiných ALD, posluchači nosí přijímač, buď jako náhlavní soupravu nebo sluchátka, která snímá zesílený zvuk.

Proč čekat?

Nemusíte žít se ztrátou sluchu

Proč čekat?

Nemusíte žít se ztrátou sluchu

Proč čekat? Nemusíte žít se ztrátou sluchu.